skip to Main Content

Optymalne Warunki w Lakierni i Szlifierni


 

Stworzenie optymalnych warunków w lakierni i szlifierni, wymaga indywidualnego podejścia, uwzględniającego wiele aspektów. Punktem wyjścia do przygotowania projektu lakierni gwarantującej optymalne warunki jest zawsze wywiad z klientem, z technikiem danego producenta lakierów i wizyta w obiekcie.

Wybierając konkretne rozwiązanie zawsze dąży się do optymalizacji całego procesu lakierowania, co gwarantuje poprawę jakości powierzchni lakierowanych i zminimalizowanie kosztów związanych z praca lakierni.

Najlepszy efekt można uzyskać traktując lakiernie i szlifiernię jako jeden „organizm”, takie podejście pozwala maksymalnie zoptymalizować cały proces.

Odciąg pyłu i filtracja powietrza to niezwykle ważne zagadnienia dotyczące wydziałów szlifierni i lakierni. Praktycznie we wszystkich zakładach wydziały te sąsiadują ze sobą. Wynika to z przebiegu procesu technologicznego. W związku z tym istnieje duże ryzyko, że pył powstający podczas szlifowania przedostanie się, nawet przy niewielkich ruchach powietrza, do strefy lakierowania.

Nieodpowiednio zaprojektowane instalacje odciągowo-filtrujące mogą zatem odbić się negatywnie na efekcie końcowym tego etapu produkcji czyli wykończeniu powierzchni. Fakt ten jest głównym powodem generowania dodatkowych kosztów poprzez wydłużenie procesu lakierowania.

Projekty przygotowane przez Nawara Serwis, poprzez kompleksowe podejście do zagadnienia, nieomal w stu procentach pozwalają wyeliminować to zjawisko. W zależności od wielkości zakładu, a także wymiarów szlifowanych elementów do dyspozycji potencjalnego klienta są różnej wielkości profesjonalne stoły szlifierskie. Wyposażone są one w zintegrowany system równomiernego odsysania powietrza na całej powierzchni roboczej.

Nasza firma, poza standardowymi rozwiązaniami, proponuje stoły szlifierskie projektowane indywidualnie do specyfiki produktowej konkretnego przedsiębiorstwa.

 


Back To Top
Masz pytania? - napisz do nas.


    Imię i nazwisko*    Proszę wybrać temat zapytania

    Treść wiadomości

    X
    Masz zapytanie?