skip to Main Content

Instalacja Odciągu Szlifierskiego


 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Nawara Serwis są szlifierskie odciągi podłogowe. Odciąg zbudowany jest z modułów o wymiarach 1mx1m łączonych w system modułów dopasowany do konkretnych potrzeb .

Poszczególne moduły odciągowe montowane są na ramie osadzonej w posadzce. Modułowa budowa podłogowego odciągu szlifierskiego zapewnia najwyższą jego sprawność i równomierny odciąg na całej powierzchni roboczej, oraz możliwość podzielenie powierzchni na sekcje robocze obsługiwane z niezależnych wentylatorów. Odciągi podłogowe są idealnym rozwiązaniem przy szlifowaniu elementów o dużych gabarytach, również o dużej masie.

Mieszanina pyłu i powietrza odsysana z odciągu przez wentylator „przechodzi” przez filtry, w których zanieczyszczenia są wytrącane. Filtry obsługujące szlifiernię są każdorazowo dobierane do wymaganego natężenia przepływu powietrza i zawsze spełniają normę ATEX.

Oczyszczone powietrze wraca specjalnymi kanałami do hali, gdzie nad stanowiskiem roboczym jest rozprężane i dodatkowo filtrowane. Zapewnia to optymalny przepływ i bilans powietrza w strefie pracy. Proces nadzorowany jest przez automatyczne układy sterowania. Następstwem źle dobranych lub złej jakości urządzeń filtrujących może być obniżona wydajność maszyn i urządzeń, zbyt duże zużycie energii elektrycznej, przyspieszone zużycie filtrów, a nawet szkodliwe dla zdrowia powietrze wtórne. Nawara Serwis prawidłowo konfiguruje instalacje odciągu dla klienta.

 


Back To Top
Masz pytania? - napisz do nas.


    Imię i nazwisko*    Proszę wybrać temat zapytania

    Treść wiadomości

    X
    Masz zapytanie?