skip to Main Content

Wdrażanie Odciągu Lakierniczego


W procesie lakierowania metodą natrysku mamy do czynienia z tak zwanym zjawiskiem “oversprayingu”. Część materiału lakierniczego unosi się w powietrzu, osiada na wykańczanych elementach obniżając jakość wymalowania. Nie bez znaczenia jest także szkodliwy wpływ tego rodzaju pyłów na zdrowie pracowników.

Dlatego właśnie w ofercie Nawara Serwis znaleźć można różnych rozmiarów i o różnych parametrach pracy ściany lakiernicze suche i wodne, dające możliwość rozbudowy i zmiany konfiguracji wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Szczególne miejsce wśród instalacji odsysania mgiełki farby zajmuje lakierniczy odciąg podłogowy. Pionowy transport powietrza oraz związana z tym niewielka ilość zawirowań tego strumienia w strefie lakierowania gwarantuje równomierne odsysanie nadmiaru materiału lakierniczego. Ma to duże znaczenie przy lakierowaniu dużych elementów, gdzie wszelkie manewry są mocno utrudnione.

Na specjalnej ramie lakierniczego odciągu podłogowego umieszczane są regulatory ciągu zapewniające równomierne rozprowadzenie powietrza na całej powierzchni roboczej odciągu. Lakiernicze odciągi podłogowe są standardowo wyposażone w potrójny system filtracji.

W zależności od rodzaju wykorzystywanych lakierów jako filtr wstępny stosuje się filtry kartonowe lub metalowe filtry lamelowe, idealne przy lakierach wodnych, kolejne stopnie filtracji to włóknina Paint Stop i włóknina klasy EU5. Często na życzenie Klienta system filtracji rozbudowujemy o czwarty stopień który stanowi filtr węglowy.

 


Back To Top
Masz pytania? - napisz do nas.


    Imię i nazwisko*    Proszę wybrać temat zapytania

    Treść wiadomości

    X
    Masz zapytanie?