skip to Main Content

SILOSY NA BIOMASĘ TROCIN

SILOSY

Silos przeznaczony jest do przechowywania trocin i pyłu zrębków. Zapewnia racjonalne i bardzo dobre jakościowo magazynowanie wymienionych produktów. Mogą być ustawione pojedynczo lub grupowane w baterie po kilka sztuk. Silos przeznaczony jest do użytkowania na otwartej przestrzeni. Silos na nogach z lejem zewnętrznym dzięki swej budowie umożliwia całkowite opróżnienie zbiornika. W silosach płaskodennych pozostaje martwa strefa, gdzie dochodzi do gnicia wióra jak również jego zamarzania.

Silos składa się z dachu, płaszcza leja wspartego na konstrukcji nośnej i nóg cyklonu umieszczonego na dachu silosu. Rozmiary silosu dobierane są zawsze do potrzeb zakładu. U podstawy silosu zamontowany jest wygarniacz, którego zadaniem jest rozbijanie słupa trocin i zapobieganie zawieszaniu się pyłu. Dbając o standardy bezpieczeństwa w oferowanych silosach montujemy klapy przeciwwybuchowe, instalacje suchego pionu przeciwpożarowego i drzwi rewizyjne.

Silos jest specjalnie przygotowany do składowania biomasy, wyposażony w certyfikowane klapy przeciwwybuchowe z normami ATEX, pion gaśniczy, podesty, drabinę oraz specjalne wzmocnienia.

Nasze silosy mogą zostać dodatkowo wyposażone w przenośniki ślimakowe, redlery, odwiórowywacze, cyklony i silosowe filtry – szczególnie ważne i zalecane przy pneumatycznym transporcie.

Silosy montowane są przez doświadczony zespół, z zachowaniem najwyższych standardów. Istnieje możliwość doposażenia silosu w instalacje gaszenia iskier, bardzo istotną gdy silos zasilany jest za pomocą pneumatycznego transportu.

Zaawansowana technologia wykrywania gorących obiektów pozwala na wykrycie nie tylko widzialnego promieniowania (żarzący się kawałek), lecz także bardzo gorącego obiektu – czujniki wykrywają podczerwone promieniowanie.

WYBRANE REALIZACJE

DANE TECHNICZNE

Back To Top
Masz pytania? - napisz do nas.


    Imię i nazwisko*    Proszę wybrać temat zapytania

    Treść wiadomości

    X
    Masz zapytanie?