ROZWIĄZANIA DLA LAKIERNI

PODŁOGOWE ODCIĄGI LAKIERNICZE

 • Lakierniczy odciąg podłogowy jest urządzeniem wspomagającym jakość wytwarzania powierzchni wyrobów lakierowanych natryskowo jak również optymalnym rozwiązaniem przy malowaniu elementów o większych gabarytach.

  Ma on za zadanie usunięcie z otoczenia lakierowanych obiektów, cząstki materiałów powlekających unoszących się w powietrzu, które nie trafiły na powierzchnię lakierowanego przedmiotu, a unosząc się, tworzą zagrożenie uszkodzenia powłoki malarskiej i dodatkowo stwarzają zagrożenie pożaru lub wybuchu. Opary, które nie zostaną odessane, stanowią również zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w pomieszczeniu.

  Lakierniczy odciąg podłogowy usuwając większość rozpylonego w atmosferze materiału powlekającego ma jednocześnie za zadanie odseparować od odsysanego powietrza cząsteczki farby czy lakieru, przed odprowadzeniem zużytego powietrza do atmosfery. Służy temu zespół filtrów.

  Filtrowanie wstępne filtrem metalowym lamelowym, lub filtrem kartonowym ma za zadanie zatrzymać do 95% zanieczyszczeń stałych, filtrowanie zasadnicze – filtrem włókninowym – ma za zadanie zatrzymać pozostałe 5% zanieczyszczeń. Dodatkowym zadaniem włókniny jest zapewnienie równomiernego odciągu powietrza przez całą powierzchnię filtra lamelowego / kartonowego.
  W wydmuchiwanym do atmosfery powietrzu, które zostało przefiltrowane, resztkowa zawartość pyłu nie powinno przekraczać więcej niż 3mg/m3 .

  W celu racjonalnego gospodarowania wyciąganym, ciepłym powietrzem i elektryczną energią wykonujemy odciągi podłogowe dzielone na sekcje obsługiwane z osobnych wentylatorów, dołączanych w razie potrzeby. Wentylatory są sterowane automatycznie bądź ręcznie. Wyciągi podłogowe wyposażamy także w systemy nawiewu powietrza. Dzięki innowacyjnym, ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniom możemy zaoferować kompleksową adaptację pomieszczenia na lakiernię.

  Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać lakierniczy odciąg podłogowy o wymiarach optymalnie dopasowanych do Państwa produktowego profilu. W naszej ofercie są także innowacyjne odciągi, które nie wymagają istotnego ingerowania w strukturę pomieszczenia. Nasze wyciągi wyposażone są w kartonowy, wstępny filtr i zasadniczy filtr Paint-Stop lub EU3, oraz wydajne wentylatory z przeciwwybuchowym zabezpieczeniem.

  W swojej ofercie posiadamy także nowoczesne i ekologiczne, węglowe filtry. Dzięki użytemu aktywnemu węglowi mogą one usuwać szkodliwe substancje z wyciąganego powietrza, np. z lakierni. Oferujemy także możliwość regeneracji nieuszkodzonego, aktywnego węgla. Dodatkowo zajmujemy się także modernizacją istniejących lakierni.

  Lakierniczy odciąg podłogowy może być dodatkowo wyposażona w następujące elementy:

  • Wieszak lub stojak odkładczy dla pistoletu lakierniczego, sterujący przepustnicą pneumatyczną.
  • Przepustnica pneumatyczna sterowana wieszakiem na pistolet lakierniczy.
  • Trzeci stopień filtracji w celu zabezpieczeniu filtra głównego (kartonowego / metalowego) w postaci frizeliny nawiniętej na wał o szerokości równej odciągu, dawkowanej w zależności od potrzeb. Wał montowany jest obok odciągu na specjalnym wieszaku, by możne było swobodnie rozwijać matę filtracyjną.

WYBRANE REALIZACJE

[gm album=3 module=phantom preset=4]

ODCIĄGI LAKIERNICZE

DANE TECHNICZNE

Masz pytania? - napisz do nas.

Imię i nazwisko *

Proszę wybrać temat zapytania

Treść wiadomości

X
Masz zapytanie?