skip to Main Content

Dodatkowa Flizelina to Mniej Zanieczyszczeń


 

Standardowo w ścianach lakierniczych stosowane są dwa stopnie filtracji: podstawowy w postaci zewnętrznego filtra lamelowego oraz wewnętrznego filtra z włókniny. W modelu Agat 15/15 wprowadzono natomiast dodatkowe zabezpieczenie – za filtrem lamelowym, a przed włókniną, znajduje się filtr z flizeliny, kolejny, dokładny filtr klasy EU5, znajduje się pod włókniną.

  • Filtr z flizeliny decyduje przede wszystkim o mniejszym zanieczyszczeniu ściany, co przekłada się na większą płynność jej pracy i mniejsze przestoje związane z jej czyszczeniem – mówi Andrzej Domagała, doradca handlowy.
  • To na niego, tuż po filtrze lamelowym, kierowana jest pierwsza fala uderzenia środkami lakierującymi. Na bębnie nawiniętych jest 500 m.b. flizeliny i po każdorazowym zanieczyszczeniu pracownik ją odcina i wyciąga czystą część. W ten sposób ściana jest lepiej chroniona i nie trzeba jej czyścić na przykład co dwa dni, wystarczy raz w miesiącu. Lakiernia jest zazwyczaj wąskim gardłem w zakładzie, więc czas przestoju na czyszczenie musi być mocno zminimalizowany. Nie tylko sama ściana, ale także pracujący za ścianą wentylator jest tym samym lepiej zabezpieczony przed pyłem lakierniczym.

Nowym dodatkiem do ściany Agat 15/15 jest także rodzaj farby na metalowym filtrze lamelowym. Firma wprowadziła tutaj tak zwaną farbę foliową, która po nałożeniu i zastygnięciu tworzy grubą, dającą się łatwo zdejmować powłokę. Jest to rynkowa nowość, jeśli chodzi o farby zabezpieczające. Gdyby tej farby nie było, pozostawałaby tradycyjna metoda czyszczenia lameli, czyli używanie środków czyszczących, gąbek i szmat. Produkujemy ściany lakiernicze według standardowych parametrów, ale także i pod potrzeby klienta. W przypadku modelu Agat 15/15 jest podobnie. Typowe wymiary ściany to 2450 x 1950 x 810 mm (dł. x wys. x głęb.), jednak na zamówienie mogą być dołączane jej przedłużenia. Jest to tak zwana wersja modułowa, która może dochodzić nawet do kilkunastu metrów, w zależności od wielkości lakierowanych elementów i ilości potrzebnych stanowisk lakierniczych.

Klienci mogą skorzystać również z dodatkowych elementów wspomagających pracę ściany lakierniczej, na przykład wanny, która pozwala na łatwiejsze zebranie zanieczyszczeń.

Autor: Irena Muszałowska, Gazeta Przemysłu Drzewnego

 


Back To Top
Masz pytania? - napisz do nas.


    Imię i nazwisko*



    Proszę wybrać temat zapytania

    Treść wiadomości

    X
    Masz zapytanie?